RAPORLAR

TIRPORT 2022 Raporu

TIRPORT 2022 Raporu

2022'de global üretim hacmi 30 trilyon doları, Lojistik pazar büyüklüğü ise 5,2 trilyon doları geçti. Pandemi sonrası Türk Lojistik Sektörü hem taşımacılıkta hem de depolamada büyümeye devam ediyor. Pazar büyüklüğü 100 milyar doların üzerinde.

Lojistik Pazarına Genel Bakış

Türkiye’nin lojistik pazarındaki önemi ve potansiyeli ekseninde hazırlanan ‘Lojistik Pazarına Genel Bakış’ raporu yayımlandı. T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve ticari gayrimenkul danışmanlık pazarının küresel lideri Cushman & Wakefield tarafından hazırlanan rapor kapsamında; yakın kıyı taşımacılığı eğilimi, ekonomik büyüme, ihracata yönelik sanayi tabanı, güçlü perakende pazarı ve hızlı büyümesini sürdüren e-ticaret sektörü hakkında detaylı bilgiler içeriyor.

Utikad Lojistik Sektörü Raporu 2021

Koronavirüs pandemisi ulusal ve uluslararası lojistik akışlar üzerinde taşıma faaliyetlerini durma noktasına getiren ve zorlu geçen 2020 yılının ardından 2021 yılında da etkisini sürdürmeye devam etti. 2020 yılında yaşanan şokun etkisi 2021 yılında devam etmese de pandeminin derin etkilerinin hissedildiği sektörlerin başında halen küresel lojistik sektörü gelmektedir.

Pin It on Pinterest